Výcvik psů

    Výcvik psa je, když člověk svou činností pozitivně usměrní chování psa tak, aby byl člověku pomocníkem nebo přítelem, v dnešní době je znám termín "POZITIVNÍ POSILOVÁNÍ"  a to je metoda ,kterou vás naučíme.

    Musíme brát zřetel na to, jaké plemeno psa máme, jaké je pes povahy a psychiky a podle těchto vlastností zvolit správnou metodu, metodiku a druh výcviku.
 
    Je nutné si uvědomit, že výcvik psa je náročná a zodpovědná činnost nejen časově, fyzicky a je zde důležitá i velká dávka trpělivosti.

    Při výcviku je nutné se psovi věnovat cílevědomě a systematicky, a to nejlépe pod dohledem zkušených instruktorů, kteří zaručí správnou metodu a metodiku výcviku, a jsou nápomocni při řešení různých specifických problémů a určí vhodný postup pro co nejlepší výsledek.
 
    V naší kynologické organizaci se naučíte vše za pomoci metody pozitivního posilování, která zaručí správně a v pravou chvíli podpořit správné chování psa a tím říci psu, co od něho chceme.
 

Rozdělení:

1. Základní kurz ovladatelnosti  - pro psy od 3. měsíců (skupinové lekce), tento kurz je pro širokou veřejnost pro psy jakéhokoliv věku

    - zde se psy a hlavně jejich páníčci naučí, jak správně pracovat a "hovořit" se psy, naučí je základní ovladatelnost, včetně praktických situací, které je mohou v životě potkat

2. NOSEWORK - práce nosem, nový kynologický sport, kde pes hledá určitý specifický pach

- zde je vhodné projít základním kurzem a seznámit se s výcvikem psa

3. Převýchova problémových psů - individuální lekce (pouze po konzultaci)

4.. Příprava psů na svod, bonitaci, výstavu - individuálně (pouze po konzultaci)