Vážení přátelé kynologie, kamarádi,

vítejte na webových stránkách Základní kynologické organizace Rudník č.436

    Milí návštěvníci těchto stránek, možná se ptáte, proč se dělá v poslední době tolik okolků kolem výchovy štěňat a jejich výcviku. Možná jste měli již dříve psa, který se nikdy žádné skupinové výchovy nezůčastnil, ale přesto všechno zvládl, a vy nemáte pocit, že by to bylo za potřebí. 

    Základ spočívá v tom, že skupinová výchova a správná metodika výcviku v raném mládí, případně pozdější intenzivní výchova a výcvik, jsou nezbytné k tomu, aby bylo co nejvíce psů správně připraveno na bezproblémový život v lidské společnosti. Izolovaní jedinci se nikdy dost dobře nevychovají a většinou jim chybí "společenské chovaní"- socializace. Následkem toho z nich vyrostou plaší nebo naopak agresivní psi.

    Klíčem ke snadnému uvedení do společnosti je především bohatá a kladná výchova, která využije socializační fáze v životě štěněte. Samozřejmě že výchova hraje významnou roli. Dobře socializovaný a dobře vychovaný pes nemívá v dalších fází života žádné problémy.

    

    Navštivte proto naši organizaci a naučte svého psa základům dobrého chování a současně se naučíte, jak zvládat problémové situace, které vás budou provázet společným životem.